Presentació East Mallorca Girls Cup 2019

Va començar la segona edició del trofeu internacional de futbol femení en Cala *Millor, És *Moleter i *Ses Ets, amb la participació de 24 equips. L’Athletic Club de Bilbao i el València *CF han començat amb molt bon peu la seva participació en la II edició de la *East Mallorca *Girls *Cup, el torneig internacional […]

Va començar la segona edició del trofeu internacional de futbol femení en Cala *Millor, És *Moleter i *Ses Ets, amb la participació de 24 equips.

L’Athletic Club de Bilbao i el València *CF han començat amb molt bon peu la seva participació en la II edició de la *East Mallorca *Girls *Cup, el torneig internacional de futbol femení inaugurat aquest dijous en la zona de Llevant de Mallorca -camps de Cala *Millor, Son Servera i Sant Llorenç des Cardassar-. I és que el club basc i el valencià han guanyat els dos partits que han disputat, tant en *sub-14 com en *sub-16.

En *sub-14, les basques han derrotat per 5-0 al *Bremer *Futball-*Verband, i en *sub-16 han derrotat 3-0 al *BSF *Copenhagen.

Pel seu costat, les valencianes s’han imposat 1-0 al FC *Nordsjaelland en *sub-16 i han derrotat 3-0 al B93 *Copenhagen en *sub-14.

La Selecció de Mallorca la seva-14 s’ha estrenat amb derrota (1-5) davant les russes del *Chertanovo *Academy, que han demostrat una efectivitat endiablada davant la porteria de les balears.

El combinat *East Mallorca, dirigit per Tania Fernández, va veure com el seu rival l’FC Bayern *München li empatava el partit en l’últim minut (2-2). (*Sub-16).

De la jornada d’aquesta dijous, destaca també la inflada victòria del RCD Espanyol de Barcelona sobre les brasileres del *Ipiranga FC (1-9), en la trobada disputada en És *Moleter de Sant Llorenç des Cardassar.

Resultats de la jornada:

CALA *MILLOR:

B93 *Copenhagen 2 – Madrid FCF 1 (*sub-16)

Athletic Club de Bilbao  3 – *BSF *Copenhagen 0 (*sub-16)

Athletic Club de Bilbao 5 – *Bremer *Futball *Verband 0 (*sub-14)

Atlètic de Madrid 5 – Cristall *Palace FC 0 (*sub-14)

FC Bayern *Munchen 2 – *East Mallorca 2 (*sub-16)

*BSF *Copenhagen 1 – CE *Sant Gabriel 0 (*sub-14)

*SES ETS:

València *CF 1 – FC *Nordsjaelland 0 (*sub-16)

València *CF 3 – B93 *Copenhagen 0 (*sub-14)

FC *Nordsjaelland 0 – Madrid FCF 5 (*sub 14)

ÉS *MOLETER:

*Ipiranga FC 1 – RCD Espanyol 9 (*sub-16)

Selecció Mallorca 1 – *Chertanovo *Academy 5 (*sub-14)

París *Saint *Germain 2 – E.Plus O el Japó 0 (*sub-14)

Aquest divendres es disputarà la segona jornada de la fase de grups -en horaris de matí i tarda- d’aquesta II edició de la *East Mallorca *Girls *Cup.

Aquesta competició és un esdeveniment que arriba afavorit pel Consorci Turístic de Cala *Millor-*Sa Coma i que compta amb l’important suport i patrocini de la Fundació de Turisme de Mallorca.

L’entrada és gratuïta per al públic.